Villa Saska - apartamenty z duszą w sercu Saskiej Kępy

 

Saska Kępa - elitarna, prestiżowa, jedna z najpiękniejszych części Warszawy. Miejsce o niepowtarzalnym klimacie, w którym dobrze czują się zarówno artyści jak i dyplomaci. Znane osobistości wybierają tę dzielnicę na miejsce zamieszkania, bo dają się uwieść legendarnym kawiarenkom i restauracjom, wyjątkowej architekturze ubiegłego stulecia i otaczającym ich zabytkom czasów modernizmu. To właśnie tutaj powstaje ekskluzywny i kameralny, idealnie wpisujący się w tutejszy klimat, apartamentowiec Villa Saska.

 
Villa Saska spełni oczekiwania najbardziej wymagających. Każdy detal budowli zaprojektowany został z wyjątkową dbałością. Jej projektanci czerpali z tradycji przedwojennej architektury modernistycznej, pamiętając o wygodzie i nowoczesności. Prostopadłościenne formy, szlachetne materiały, dbałość o najmniejszy szczegół, stonowana kolorystyka przyciągają wzrok osób o najbardziej wyrafinowanych gustach. Duże okna i wyeksponowana, w całości przeszklona, klatka schodowa zapewniają mieszkańcom doskonałe doświetlenie. Szklany szkielet stanowi jednocześnie element wyróżniający budynku. A duszę zapewniają mu użyte podczas budowy i odpowiednio wyeksponowane w holu wejściowym oryginalne elementy zburzonego podczas II wojny światowej Pałacu Saskiego. Villa Saska powstaje bowiem w miejscu, gdzie żył i tworzył Stefan Momot - znany polski rzeźbiarz okresu powojennego. Artysta, w ramach swojej wielkiej pasji, przez lata gromadził jako pamiątki pozostałości po Pałacu Saskim, które teraz zostaną odpowiednio wykorzystane.
 
Villa Saska to pięć niepowtarzalnych, luksusowych apartamentów. Tym, którzy marzą o porannej kawie w blasku leniwie wstającego słońca oferujemy mieszkania dwupoziomowe z rozległym tarasem. Słonecznego blasku nie zabraknie również tym, którzy zdecydują się zamieszkać w apartamencie ulokowanym na drugim piętrze, posiadającym przeszklony, dwukondygnacyjny salon z antresolą i panoramicznym oknem. To rozwiązanie niezwykle oryginalne i niespotykane w innego typu aranżacjach. Przestrzeni nie zabraknie z pewnością mieszkańcom apartamentu typu penthouse o powierzchni aż 171 m2, znajdującego się na najwyższym piętrze.
 
Saska Kępa to jakość i standard sam w sobie. Villa Saska z pewnością sprosta wymaganiom osób ceniących luksus i styl oraz wymogom estetycznym dzielnicy.